Play
Слухати Radio JAZZ
ще 3 радіостанції
Зараз в ефірі
Victor Bailey Graham Cracker

Jazz-Легенда

Jazz-Легенда
У нього багато ознак. Дехто відразу впізнає його за беретом та окулярами, а дехто назве його ім’я, коли побачить на фото знамениті щоки. Хтось обов’язково розкаже вам історію про танцюриста, який впав на його інструмент - і відтоді він із задоволенням почав грати на трубі із разтрубом, зігнутим під кутом 45 градусів… Так, у нього є багато ознак. Але найголовніша – це його музика.

Він почав у 40-вих і встиг зробити надзвичайно багато: він стояв біля витоків бі-бопу, ф’южену і невимушено подарував нам афрокубинський джаз. Він грав настільки віртуозно, що повторити його змогли одиниці, а закохалися у нього мільйони.

Його називали «запаморочливий», але не тільки за стиль гри та імпровізації, а і за його ексцентричну поведінку, скет-співи та дотепний конферанс, який робив його виступи надзвичайно яскравими і доступними для ретроградів та скептиків.

Тільки він міг сам себе висунути кандидатом в президенти США. А його передвиборча програма містила обіцянку: «В разі мого обрання, перейменувати Білий дім в «Дім Блюзу»; призначити держсекретарем США Дюка Еллінгтона, директором Центрального розвідувального управління - Майлза Девіса, а сліпого співака Рея Чарльза - директором Бібліотеки Конгресу». А ще він, на відміну від багатьох колег по цеху, був прекрасним наставником і радо ділився секретами майстерності.

Батьки назвали його Джон Біркс… А ми називаємо його - Легендарний Дізі Гілеспі.
← До всіх випусків
Поділіться цим випуском з друзями
Раніше звучали ще раніше
01:51
Аби МС
Самба сам-на-сам
01:47
Cannonball Adderley
Nancy (With The Laughing Face)
01:41
DJ Rodriguez
Peter Pans Syndrome
👍 Приєднуйтесь до Radio JAZZ!
📱 Слухайте зі смартфона