Jazz-Географія: Амстердам

Ранок: прогулянка парком Вондела. Тут дивовижна природа, унікальні скульптури, зокрема авторства Пабло Пікассо та Нельсона Каррильо. А головне – сцена просто неба, де у теплу пору проводять танцювальні й театральні вистави та, звісно, грають джаз. Безкоштовно.

Поряд: Рейксмюзеум ( Rijksmuseum) - головний національний музей Нідерландів. Усі 80 кімнат музею обійти неможливо, але побачити картини «Нічна варта» Рембрандта та «Молочниця» Яна Вермеєра – просто обов’язок кожного поціновувача мистецтва. 20 євро.

Далі: літературне джаз-кафе De Engelbewaarder («The Guardian Angel» або «Янгол-охоронець»). Фото-виставки, чорно-білі картини, полиці з книжками та джаз – ідеальне поєднання. Щонеділі в обідній час тут грає жива музика, а в асортименті понад 20 видів місцевого крафтового пива. Суп з морепродуктів, традиційні м’ясні крокети Біттербаллен з салатом та келих пива - 25 євро.

Поряд є і свій Cotton Club – кафе, де живий джаз можна послухати щосуботи пообідді. Безкоштовно.

Далі: джаз-холл Бімхьойс (Bimhuis). Найстаріший джаз-хол Амстердама, відомий в усій Європі. У цій локації Бімхьойс віднедавна, проте інтер’єр та планування старого холу збережені до деталей. Музиканти з усього світу виступають у закладі ледь не щодня. Грали тут Charles Mingus, Chet Baker, Archie Shepp та чимало інших легенд джазу. Квитки від 16 євро, по середах – безкоштовно.

Влітку найвідоміший голландський фестиваль North Sea Jazz збирає музикантів у найбільших містах країни, зокрема і в Амстердамі. Є тут і свій джазовий фестиваль - Red Light Jazz, більшість концертів якого - також у Бімхьойсі. Від 15 євро.

Вечір: побувати в Джаз-клубі «Бурбон Стріт», який назвали на честь відомої джазової вулиці Нового Орлеану. Знайти клуб неважко: на даху закладу – фігури «The Blues Brothers» на повний зріст. Тут завжди дружня атмосфера, чудові напої та жива музика - щодня. Від 10 євро.

Поряд: джаз-кафе Альто. Тут більш романтичний інтер’єр, а концерти живої музики - щоночі, до самого ранку. Безкоштовно.

Залишитися на ніч: у готелі Prins Hendrik, що в самому центрі міста. Атмосфера джазу та музичні інструменти на стінах мають свою історію: тут нерідко бував та провів свої останні дні талановитий музикант Чет Бейкер. Є тут і меморіальна дошка з його зображенням. Від 125 євро за ніч.

Інші випуски

← До всіх випусків

👍 Приєднуйтесь до Radio JAZZ!

📱 Слухайте зі смартфона

Тег