Зараз в ефірі
Pink Martini Donde Estas, Yolanda

Втеча до себе: Київ-Львів: Непопсові музеї

Втеча до себе
Цього тижня ми втікаємо до себе у Львів. Місто кави, натхнення та джазу.

Київ – Львів. Час в дорозі без зупинок - 6 з половиною годин. Автомобіль: Volvo XC40 Plug-in Hybrid. Витрати пального: наднизькі. Адже Plug-in Hybrid дозволяє пересуватися використовуючи електродвигун, а бензиновий двигун «їсть» лише 2,5 л на 100 км у режимі Hybrid.

Дорогою до Львова ми відвідаємо не попсові місця. Адже втеча до себе - передбачає свій, індивідуальний маршрут. І сьогодні це музеї, які зазвичай ми обминаємо. Долаємо київські затори на електродвигуні нашого Volvo XC40 Plug-in Hybrid і прямуємо у Житомир. ЦЕ лише 140 кілометрів, які ми подолаємо з комфортом. Сьогоднішній світ важко уявити без технологій та освоєння космосу, а космос неможливо уявити без Сергія Корольова, який народився у Житомирі. І поки Дніпро та Київ змагаються за статус найкосмічніших, ми поглянемо, як все починалося у Національному музеї космонавтики.

Музей прагне поєднати фізичний і філософський, духовний космос, космос зоряного неба і космос людини, її духу. Взагалі, оглядаючи експозицію музею складається враження, що космос не так вже далеко. Що зовсім скоро будь хто зможе побачити нашу планету з орбіти, а українські двигуни зіграють у цьому важливу роль. Виринаємо із філософських думок і обов'язково купуємо на згадку чи на перекус в дорозі “космічну” їжу.

Після відвідування музею космонавтики, потрібно щось більш земне. Тому, рушаємо далі на захід, у Рівне - Бурштинову столицю України. Від неї нас віддаляє усього 188 кілометрів.

Якщо вірити новинам, то український бурштин наживо ми скоро зможемо побачити тільки у музеї. От туди і завітаємо. Музей бурштину знаходиться в ошатній будівлі 1903 року. Але вік цієї будівлі - ніщо у порівнянні з віком камінчиків, які у ній експонуються. Наприклад, амулет з бурштину, якому за мінімальними підрахунками 2500 років! А ще там є такий собі маленький шматочок вічності, який важить два кілограми. Це найбільший шматок бурштину у світі!

Після побаченого ми подолаємо ще 200 кілометрів і прибудемо до Львова. Де точно зрозуміємо, що втеча до себе вдалася на відмінно. А її секрет у правильному виборі маршруту, музики та автомобіля.

Інші випуски

← До всіх випусків

👍 Приєднуйтесь до Radio JAZZ!

📱 Слухайте зі смартфона