Втеча до себе: Київ-Львів: Нерозкручені замки

Втеча до себе
Цього тижня ми втікаємо до себе у Львів. Місто кави, натхнення та джазу.

Київ – Львів. Час в дорозі без зупинок - 6 з половиною годин. Автомобіль: Volvo XC40 Plug-in Hybrid. Витрати пального: наднизькі. Адже Plug-in Hybrid дозволяє пересуватися використовуючи електродвигун, а бензиновий двигун «їсть» лише 2,5 л на 100 км у режимі Hybrid. Сьогоднішня втеча до себе буде монументально-історичною.

Залишаємо Київ і вирушаємо на захід. До фортець та палаців. Долаємо 223 кілометри з максимальним комфортом на Volvo XC40 Plug-in Hybrid. Забуваємо про розкручені Олеськ та Підгірці І їдемо до фортеці Звягель у Новоград-Волинському! Фортеця стоїть на високій скелі над річкою Случ. Її, пів тисячі років тому, почав зводити князь Острозький. Дивлячись з оглядового майданчика навкруги - легко собі уявити ті часи, коли прям тут точилися битви між козаками та польським військом. До того ж, саме тут колись проходив кордон Речі Посполитої.

Перемикаємо двигун на максимально динамічний режим Power та рушаємо далі, у Рівне. Наша наступна зупинка – Тараканівський форт, недалеко від Рівного. Збудовано форт у 1890 році. Основна мета його побудови - захищати колію Київ-Львів. Але вийшло так собі. Історія цього місця просякнута міфами та легендами. Але і правдиві історії також є. Жодних спойлерів, приїзджате та дізнавайтесь!

А ми їдемо далі, у справжній палац. Є у цій втечі до себе аристократичний момент: їхати на новенькому Вольво до палацу. З легкістью долаємо 109 кілометрів насолоджуючись джазом і опиняємося . Побудований у 1912 році, за наказом графині Ванди Тишкевич, палац пережив і першу світову, і міжвоєнний період. Він пережив навіть руйнацію під час другої світової війни. А от пережити належним чином радянську владу - так і не зміг. Були вкрадені та вивезені у невідомому напрямку усі предмети побути та розкоші. Але це не завадить нам помилуватися його оздобленням в стилі англійського неокласицизму. Не завадить захотіти і собі мати власний маєток з фонтаном, на якому височить гордий, красивий олень. Який, судячи з постави має вітати власника виключно англійською.

Втеча до себе вдалася на відмінно. Секрет у правильному виборі маршруту, музики та автомобіля.

Інші випуски

← До всіх випусків

👍 Приєднуйтесь до Radio JAZZ!

📱 Слухайте зі смартфона