Зараз в ефірі
Kevin Spacey Mack The Knife

Камера! Мотор! Джаз! Новорічна версія: Святковий готель

Бінг Кросбі, Фред Астер, Марджорі Рейнольдс і ще з десяток зірок американського шоу бізнесу 40-вих минулого століття.

Всіх їх зібрало Різдво. Якщо ви ніколи не чули про американську мрію навпаки, то варто переглянути фільм «Святковий готель». Успішний співак і танцюрист Джим Харді. А грає його на секундочку Бінг Кросбі, залишає шоу-бізнес заради роботи на фермі.

Але новоявлений дауншифтер свої сили не розрахував: робота виявилася важкою, а творчий дух все ще грав всередині. В результаті Харді перетворює свою ферму в розважальний клуб, який відкритий на всі великі свята.

Сюжет звичайно більш карколомний, там і кохання і зрада, і творчі муки і звичайно безліч музики. Кожне свято отримало свою пісню і номер у прекрасному різдвяному кіно-ревю. Інколи ти губишся це фільм? Чи все-таки концерт. А винен у цьому геніальний композитор Ірвінг Берлін. Про цього генія білоруського походження можна окремо говорити кілька годин. А його спадок і значення в історії двадцятого століття неможливо переоцінити.

До музики ми ще повернемося, а поки декілька фактів про Святковий готель. Оригінальна назва фільму Холідей Інн і саме він надихнув власників мережі готелів взяти таку назву. Під час зйомок фільму відбулася атака на Перл Харбор у результаті до епізоду святкування Дня незалежності Америки додали ще один музичний номер, який мав на меті підкреслити силу американських військових.

А ще фільм Холідей інн регулярно цензурують і називають расистським та не політкоректним. І сьогодні знову його показ під питанням через номер присвячений Дня народженню Авраама Лінкольна.

Ну а ми завдячуємо цьому фільму тим, що саме у ньому вперше прозвуачала одна з найзворушливіший різдвяних мелодій. Пісня Вайт Крісмас у виконанні Бінга Кросбі

Інші випуски

← До всіх випусків

👍 Приєднуйтесь до Radio JAZZ!

📱 Слухайте зі смартфона