Дрони для Сил Оборони.
Приєднуйся!
Дрони для Сил Оборони.
Приєднуйся!

Камера! Мотор! Джаз! Новорічна версія: Поганий Санта

Якщо ви, як і ми жили у цьому 2020 році, то вашим фільмом на новий рік беззаперечно стане фільм "Поганий Санта".

- Я сьогодні побив дітей, але це було не даремним мені стало легше.

Неполіткоректна чорна комедія, яку у 2003 все ж таки дозволили зняти режисеру Тері Цвігофу. Продюсували стрічку брати Коени і саме цим хлопцям ми завдячуємо більшості жартів у сценарії, які одночасно викликають регіт, сором і ніяковість за озвучення наших потаємних думок.

Поганий Санта, якого блискуче зіграв Біллі Боб Торнтон ні до кого не приходить і нікому не дарує подарунків. Він взагалі далекий від сантиментів у нього є важливіші справи. Поганий Санта рецидивіст, алкоголік, бабій, а його робота на Різдво це пограбування великих торгових центрів. Він влаштовується туди на роботу Сантою і разом зі своїм напарником- ельфом в одну з ночей виносить стільки краму і грошей, щоб вистачило на випивку на цілий рік. Ідеальна робота.

Але за сценарієм одного разу щось пішло не так. І, традиційно, у всьому винні діти. Замість Торнтона Роль поганого Санти могли зіграти Білл Мюрей, Джек Ніколсон і навіть Де Ніро. Але цинізм, тваринний магнетизм та пофігізм Торнтона упевнено перемогли у кастингу. Музика у фільмі грає особливу роль. Часто-густо вона не просто підкреслює, а ніби додає гротескності кожному епізоду. Ні Чайковський, ні Равель, ні Шопен, ні Россіні, ні Верді, ні Леонтович навіть уявити собі не могли, що буде відбуватися на тлі їх прекрасних творів.

Всі труни на цвинтарі великих давно зламані від постійних обертань. Ім'я композитора, який зазначений у титрах Девід Китай і його роль це неймовірна компіляції музичних творів, із класики, традиційних новорічних пісень і пручання будь-якій сучасності. Але все разом: Музика, акторський ансамбль, міцний сценарій, Тері Цвігоф та Брати Коени нагадали нам про головне, про те, що ми забули про справжній дух різдва і готові продати його за безцінь.

Інші випуски

← До всіх випусків

👍 Приєднуйтесь до Radio JAZZ!

📱 Слухайте зі смартфона