Зараз в ефірі
Наталя Могилевська Місяць

Камера! Мотор! Джаз: Ла-Ла Ленд

Вона - старлетка, яка між прослуховуваннями подає каву кінозіркам. Він - піаніст, фанат джазу, який працює в барах. Вони жадають слави і обирають власні амбіції, а не кохання.

Простий сюжет, але це і є магія старого Голлівуду, особливо у мюзіклах - наївність сюжетів і категоричність героїв. Вкрай складно відтворити цю атмосферу сьогодні, але це вдалося Деміену Шазеллу. Його Ла-ла ленд - фільм, перед яким не може встояти ніхто.

Ідея такого фільму, мюзиклу, виникла у Демієна ще задовго до "Одержимості". Стрічка чекала на прем’єру довгі 6 років. У 2010 році Шазелл відправив готовий сценарій різним студіям, але йому всі відмовили. Та після успіху "Одержимості" молодому режисерові дали карт-бланш.

У фільмі актори самі виконували вокальні композиції, а Райан Гослінг спеціально вчився грати на фортепіано заради ролі. Саме його руки ми бачимо у сценах гри на музичному інструменті. Щоб це виглядало правдиво, актор тренувався по 2 години 6 днів на тиждень. До цього Райан Гослінг взагалі не грав. А Шазелл - не знімав на 35-міліметрову плівку, щоб максимально занурити нас у магію Голлівуду тих часів. Всі щось робили вперше...

Але щоб цілковито відчути цей ностальгічний омаж потрібна був джаз. Саме джаз допоміг йому зізнатися у коханні до кіно того часу і отримати шість статуеток "Оскар". Звісно одна з них була за музику, яку написав Джастін Гурвіц.

Інші випуски

← До всіх випусків

👍 Приєднуйтесь до Radio JAZZ!

📱 Слухайте зі смартфона