Зараз в ефірі
Diana Krall How Deep Is The Ocean

Камера! Мотор! Джаз: Рожева Пантера

Він співав у сімейній групі, дока батько не купив йому сопрано-саксофон, потім альтовий, а потім тенор. Він грав із Чарльзом Брауном, Бібі Кінгом, Нетом Кінг Коулом і Френком Сінатрою. Та найбільше саксофоніста Пласа Джонсона знають за епізодичною співпрацею з Манчіні.

Вже відомий кінокомпозитор у 63-му отримав замовлення написати музику до короткого мультфільму про кумедного героя, який завжди виходив сухим з води. Це мала бути анімаційна заставка до детективної комедії. Лише кілька секунд. Але сталося, не так як бажалося. Народився шедевр У 64-му мультфільм "Рожева Пантера" отримав "Оскара" і за популярністю перевершив велике кіно. А саксофонна партія у виконанні Пласа Джонсона увійшла в історію, як найвідоміша в історії кіно.

Утім, і сам керівник оркестру Генрі Манчіні приніс стільки джазу у кіно, що вистачило б на покоління композиторів. "Великий Лебовськи", "Ті що співають у терновнику", "Північний Ковбой", "Сніданок у Тіфані".

Генрі Манчіні - вихідець з родини італійських мігрантів в Америці, займався музикою, аж доки його не забрали в армію. Йому пощастило: з піхоти він потрапив до військового оркестра Глена Міллера, і від маестро він взяв все, що міг. Після служби він грав джаз і класику, але по-справжньому «вистрілив» лише у 52-му, коли почав писати музику для кіно.

При цьому Генрі Манчіні не полишав виступів, і за все життя диригував чи не усіма ведучими симфонічними оркестрами світу. Сотні виступів на рік, тисячі мелодій, і одна - особлива, яку згадують кіномани. Її виконала Одрі Хепберн у 60-тих. Ця пісня отримала "Оскар" і лунала тоді звідусіль. Потім ії співали Армстронг та Сінатра, а покоління джазових майстрів перетворили її на стандарт. Це "Moon River".

Інші випуски

← До всіх випусків

👍 Приєднуйтесь до Radio JAZZ!

📱 Слухайте зі смартфона