Камера! Мотор! Джаз: Джуді

2020 рік. Навколо - суцільні байопіки. Два роки тому - Богемна Рапсодія про Фреді Меркьюрі. Торік - Рокетмен про Елтона Джона. Цьогоріч - поринаємо у життєву драму однієї з найяскравіших зірок Голлівуду Джуді Гарленд.

На її долю випав найскладніший для жінок і дівчат актрис час. Кажуть, що керівництво студії MGM підсаджувало дітей-акторів на пігулки. Їм давали зранку амфетаміни, щоб підвищити працездатність, а ввечері - барбітурати, щоб вони виспались. Принаймні про це розповідала сама Гарленд, хоча деякі дослідники переконані, що пігулки їй давала деспотична матір, яка реалізовувала у ній свої зіркові амбіції. Саме пігулки і згубили Гарленд у 47.

З'явившись у Голівуді у 13 років, Джуді була незручною акторкою. Підліткового кіно ще не було. Для дорослих ролей вона була замалою. Тож вирішили - гратиме дітей. А щоб виглядала молодше - посадили на жорстку дієту. Голод вона придушувала літрами кави. Утім, навіть у цьому спричинила незручності кіношним товстосумам. Зовнішність їм задвалося незріковою. І додалися нові тортури - їй вставляли у ніс резинові диски, щоб він був кругліший, а на зуби накладали спеціальні ковпачки для ідеальної посмішки.

Та було одне, що не викликало суперечок - голос. У Джуді Гарленд був неймовірний голос. І коли кіно залишилося позаду - вона легко захопила сцену. Концертні виступи у байопіку "Джуді" відтворив режисер Руперт Гулд. А саму легенду зіграла Рене Зеллвегер. Вона намагалася передати все - внутрішній злам, жести, міміку, ходу.

І це їй блискуче вдалося, Зеллвегер отримала за цю роль Золотий Глобус і Оскар. А ще не схвалення доньки Джуді Гарленд - Лайзи Мінеллі. Та одразу сказала, що фільм не дивитиметься й іншим не радить. У самої ж Джуді Гарленд були лише номінації - одна з яких - за роль Дороті у фільмі "Чарівник країни Оз". А пісня "Over the Rainbow", яка там прозвучала, стала її візитівкою.

Інші випуски

← До всіх випусків

👍 Приєднуйтесь до Radio JAZZ!

📱 Слухайте зі смартфона