Зараз в ефірі
Bebo Best And The Super Lounge Soul Bossa Nova

Камера! Мотор! Джаз: Піаніно

Один знімав фільми, до яких була не потрібна музика, інший - писав музику, якій не було потрібне пояснення. Кожен був трохи схиблений на своїй справі. Один - обожнював географічні карти і зняв фільм про те, як діти заважають йому працювати вдома. Інший - написав книгу про Джона Кейджа і нестандартне використання музичних інструментів. Один свого часу був кінокритиком, інший - критиком музичним.

Коли два дивака-генія збираються разом - лише питання часу, як швидко вони створять щось спільне. Так було із режисером Пітерем Гріневеєм і композитором Майклом Найманом. Саме завдяки співпраці з Гріневеєм британський композитор-мінімаліст Майкл Найман став широко відомим. Хоча композитору, який марив мінімалізмом, всі казали, що у 32 ніхто серйозну кар'єру не починає, - Найман почав писати музику до фільмів Гріневея і у 90-х його вже неможливо було спинити. Музика до балетів, кіно, власна опера, створення камерного оркестру... У його послужному списку безліч концептуальних проектів і навіть співпраця з поп- і рок-музикантами, зокрема Gorillaz.

Власна історія співпраці з композитором є й у Одеського міжнародного кінофестивалю. Він був почесним гостем заходу і разом с камерним оркестром Michael Nyman Band зібрав на Потьомкінських сходах 15 тисяч глядачів. Всі вони прийшли послухати музичне оформлення Найманом видатної стрічки Дзиґи Вертова "Людина з кіноапаратом". Це був перший візит оскарівського лауреата в Україну. І це був фурор навіть для вередливої Південної Пальміри. Публіка аплодувала музикантам стоячи.

Здавалося б, все чудово пройшло, але за лаштунками у цей час витирали піт організатори. Незадовго до початку виявилося, що Майкл Найман має певні упередження щодо кольору музичного інструменту. Він грає виключно на чорному роялі, а був білий. Довелось швидко змінювати інструмент. Та чого не зробиш заради такого неймовірного виступу. Тим пак, що догодити людині, чий саундтрек до фільму "Піаніно" отримав премію BAFTA та "Золотий глобус" - було справою честі.

Інші випуски

← До всіх випусків

👍 Приєднуйтесь до Radio JAZZ!

📱 Слухайте зі смартфона