Зараз в ефірі
Marcus Miller La Villette

Камера! Мотор! Джаз: Птах

Коли вже живете разом з жінкою - стежте за собою. Їй згодом про вас мемуари писати. І від вас залежить, що саме вона там розкаже. Десь так вийшло з Чарлі Паркером. Саме завдяки дружині Паркера Клінт Іствуд зняв одну зі своїх найважливіших робот - фільм Бьорд, або Птах.

Важливо, що цю біографічну стрічку знімали наприкінці 80-тих. Тоді ЖИВИХ крутих джазменів було стільки, що не було проблем із головним у фільмі про джаз - звучанням. І це було надважливим викликом.

Продюсери Коламбія рекордс хотіли винайняти музикантів, аби перезаписати музику Паркера. Та останнє слово було за Іствудом. І він скористався із записів легенди,... які зберегла дружина. Найкращі звукорежисери змогли відділити звучання саксофона від решти інструментів.

А врешті решт відтворити саунд усього бенду допомогли волонтери. Волтер Девіс, Рей Браун, Баррі Харріс, Ред Родні. Домовлялися навіть з Діззі Гілеспі, але ж артисти постійно на колесах - і він поїхав у турне. Але це не завадило отримати фільму Птах технічний Оскар за найкращий звук, а Форесту Уитакеру, який бездоганно зіграв Чарлі Паркера Пальмову гілку і Золотий Глобус за найкращу чоловічу роль.

Інші випуски

← До всіх випусків

👍 Приєднуйтесь до Radio JAZZ!

📱 Слухайте зі смартфона