Зараз в ефірі
Ron Brendle Quartet Ladies In Mercedes

Камера! Мотор! Джаз: У джазі тільки дівчата

"У кожного свої недоліки!" – крилатий вислів і справжня окраса классики Голлівуду від Біллі Вайлдера "У джазі тільки дівчата". Легка та смішна комедія, що розповідає про жіночий джазовий ансамбль, в якому ховаються від мафії два музиканти-невдахи. Ну а щоб їх не впізнали, чоловіки вдають із себе жінок.

Власне, актори Джек Леммон та Тоні Кертіс, які зіграли цих музикантів, почали вживатися у образи дівчат за місяць до початку зйомок. В якості наставника кінокомпанія запросила відомого травесті-актора Барбет. Тоні Кертіс потім зізнався, що, граючи жінку, тримав у голові образ Грейс Келлі. Утім, з його статурою, про це знав тільки він. Головне - оскільки вони зображали музикантів, Леммону і Кертісу довелось дійсно навчитися грати на контрабасі і саксофоні. Не тільки грати, але й жонглювати інструментами, як справжні шоумени.

Якщо з виконавцями головних ролей проблема була лише у достовірності передачі жіночих образів, то з акторкою Мерилін Монро режисер Біллі Вайлдер намучився. Він описува знімальний процес так: "Ми посеред польоту. На борту псих. У нього бомба". А Монро порівнювала зйомки із кораблем, який йде на дно. Для неї це було повернення у кіно після тривалої перерви. Позаду - невдала вагітність і найкращі моменти шлюбу з Артуром Мілером, і просто у процесі роботи - депресія, проблеми зі сном, барбітурати. Їй лишалося жити 4 роки. І хоча згодом Вайлдер визнав, що вона зіграла чудово - для усіх на майданчику це були тортури. Мерілін завжди забувала репліки - деякі дублі переписували по 40 разів, вона вимагала видалити сцени, які вважала невдалими...

Та попри всі негаразди, фільм "У джазі тільки дівчата" був визнаний однією з кращих комедій за всю історію американського кіно. Те саме стосується і музики до стрічки. "I Wanna Be Loved by You" у виконанні Мерилін Монро стала візитівкою співачки. Хоча не вона виконала її першою. Ця пісня з’явилась у мюзиклі Good boy 1928 року. Але композитор Адольф Дойч, який до цього вже працював в Вайлдером, вирішив включити її до фільму - і не прогадав. Пісня стала найвідомішим треком стрічки. І найвідомішим хітом самої Мерілін Монро.

Інші випуски

← До всіх випусків

👍 Приєднуйтесь до Radio JAZZ!

📱 Слухайте зі смартфона