Зараз в ефірі
Cannonball Adderley Stockholm Sweetnin'

Камера! Мотор! Джаз: Королі мамбо

На тлі серйозних, подекуди нуарних, автобіографічних джазових стрічок, легковажний, красивий, як латиноамериканський фітнес тренер фільм Королі Мамбо виглядає несерйозно.

Тут простий сюжет про двох кубинських емігрантів, які вирішили підкорити американську сцену і стати королями мамбо. І навіть у сцені випадкової загибелі у ДТП одного з братів - немає того надриву, як у загибелі великих джазменів. Але хіба має постійно бути складно й заплутано? Хіба не може легкий фільм бути красивим й мелодійним? Красивою є навіть історія його створення. Адже шаблонна Ворнер Бразерз хотіла спершу запросити Рея Ліотту і Джеремі Айронса. Отямилися. Врешті решт - це перша англомовна роль Антоніо Бандераса і перша іспаномовна - для Арманда Ассанте. Дует вийшов більше музичний, аніж кіношний. Вони не тільки зігралися у репліках новими для себе мовами, але й у спілкуванні через музичні інструменти.

А розмах студії дозволив відтворити звучання кубинської музики у її розквіті - у 50-ті. Колектив, який записав твори для саундтреку - так і назвали Mambo All-Stars. Поки він репетирував - актори вчилися поводитися з музичними інструментами. Ассанте брав уроки у самого Тіто Пуенте, Бандераса навчав сам Артуро Сандовал. У групі музикантів були також Селія Круз, Бенні МорЕ, Джоні Пашеко, Лос Лобос, і навіть американська легенда Лінда Ронштадт. Чи варто казати, що на корпоративі у них проблем з караоке не було?

За кількома виключеннями, майже всі треки записали спеціально для фільму. А у головному треку ми чуємо голоси самих королів мамбо - Арманда Ассанте і Антоніо Бандераса.

Інші випуски

← До всіх випусків

👍 Приєднуйтесь до Radio JAZZ!

📱 Слухайте зі смартфона